Výsek Jamon Ibérico de Bellota

 
  • 1 z 2
 

Je-li pro Vás celá kýta příliš a přesto byste chtěli okusit božskou chuť pravého vepřového Ibérico de Bellota, pak je tento kousek pro Vás jako stvořený.

Dostupnost Momentálně nedostupné
3 363 Kč
Kategorie Sušené šunky a salámky
Položka byla vyprodána...
 

Výsek ze zadní nohy pravých 100% iberských vepřů.

Nejexkluzivnějším zástupcem je “Trozo de Jamón iberico” - porce vykoštěné španělské šunky, vyrobené z prasat plemene iberico, krmených žaludy a odchovaných extenzivně v žaludových hájích. Tedy máte před sebou skutečnou iberskou šunku s rodokmenem. Co od ní očekávat?

Krájená na tenké plátky a pečlivě vyskládaná na kulatý tác je nezapomenutelným pohoštěním pro vaše přátele (pokud se tedy chcete dělit). Na jazyku se šunka doslova rozplývá a při skusu cítíte jemné křupání krystalizované aminokyseliny tryptofanu, která dodává této pochoutce neskutečný rozměr. V doprovodu dobrého červeného vína se jedná o dokonalý gastronomický zážitek.

Běžně se šunka krájí z celého kusu (zadní končetina), připevněného ke speciálnímu podstavci. Forma, kterou jste obdrželi, se nejlépe krájí na kvalitním kráječi, kde lze při troše šikovnosti docílit skutečně jemného nářezu, což je pro chuť velmi důležité.

Dokonalá chuť, kterou mnozí považují za to nejlepší, co nejen španělská gastronomie nabízí.

Černá iberská prasata jsou chována podle přísných pravidel a krmí se výhradně žaludy a bylinkami, což se podepisuje na velejemné chuti masa . 

Španělé jej označují za nebeskou manu a nejen my jim dáváme rozhodně za pravdu.

Máte-li obavu, že celá kýta je pro Vás moc, pak je tento výsek pro Vás ideální volbou. Nezpracovaný kus šunky uchovávejte v lednici, nejlépe v papíře (např. voskovaném) nebo plátně, ztuhlá se lépe krájí. Plátky však před podáváním nechte odpočívat při pokojové teplotě, aby tuk změkl a všechny chuťové vjemy se krásně prolnuly.

Naprosto famózní chuť se výtečně snoubí s červeným vínem. Vyzkoušejte například nějaké z oblasti Ribera del Duero, které dosahuje úrovně reserva, nebo ještě lépe gran reserva.

Více informací o sušených šunkách Ibérico de Bellota si můžete přečíst v našem článku nebo zde.

 

  • Hmotnost: 1,1 - 1,3 kg,
  • Výrobce: Hoyos.
Hmotnost více než 1 kg
Značka (?) Hoyos

Krájení španělské sušené šunky


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: